Τρίτη, 21 Φεβρουαρίου 2017

Day-Run Έτους 2017 και 63οι Αγώνες Ανώμαλου Δρόμου ΠΑ


Την Κυριακή 19 Φεβρουαρίου 2017, διεξήχθησαν στην Αεροπορική Βάση Δεκέλειας, στο Τατόι, οι αγώνες Ανώμαλου Δρόμου των Ενόπλων Δυνάμεων (ΕΔ) και των Σωμάτων Ασφαλείας (ΣΑ), οι αντίστοιχοι αγώνες των Στρατιωτικών Σχολών, ο 63ος Ανώμαλος Δρόμος της Πολεμικής Αεροπορίας (ΠΑ), και οι αγώνες βετεράνων αθλητών και αθλητριών των ΕΔ και ΣΑ, στο πλαίσιο του εορτασμού της Παγκόσμιας Ημέρας Στρατιωτικού Αθλητισμού (Day – Run 2017).


Οι αγώνες διοργανώθηκαν από την 123 Σμηναρχία Τεχνικής Εκπαίδευσης με τη συνδρομή της Γραμματείας του Ανώτατου Συμβουλίου Αθλητισμού Ενόπλων Δυνάμεων και της Διεύθυνσης Μέριμνας Προσωπικού του Γενικού Επιτελείου Αεροπορίας (ΓΕΑ).

Τους αγώνες παρακολούθησαν αντιπροσωπείες από τους Κλάδους των ΕΔ και των ΣΑ και φίλοι του αθλήματος.

Η κατάταξη των τριών πρώτων αθλητών και αθλητριών ανά κατηγορία αγώνα του πρωταθλήματος, έχει ως εξής:

α. Για τους 63ους Αγώνες Ανωμάλου Δρόμου της ΠΑ 2017

ΔΡΟΜΟΣ 8.000 ΜΕΤΡΩΝ ΑΝΔΡΩΝ 63ου ΑΓΩΝΑ ΠA
ΘΕΣΗ ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΟΜΑΔΑ ΕΠΙΔΟΣΗ
1ος ΖΕΡΒΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 3ο ΚΕΠ 24:38.44
2ος ΖΑΧΑΡΙΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 350 ΠΚΒ 27:50.54
3ος ΜΠΑΤΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 251 ΓΝΑ 29:04.44


ΔΡΟΜΟΣ 4.000 ΜΕΤΡΩΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ 63ου ΑΓΩΝΑ ΠA
ΘΕΣΗ ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΟΜΑΔΑ ΕΠΙΔΟΣΗ
ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗ ΔΑΦΝΗ ΕΜΥ 14:09.30
ΠΑΤΣΕΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΚΕΑ 15:09.34
ΤΣΑΟΥΣΗ ΕΥΣΤΑΘΙΑ ΣΥΔ 16:51.36


β. Για το Πρωτάθλημα των ΕΔ και των ΣΑ 2017

ΔΡΟΜΟΣ 8.000 ΜΕΤΡΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΑΝΔΡΩΝ ΕΔ & ΣΑ
ΘΕΣΗ ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΟΜΑΔΑ ΕΠΙΔΟΣΗ
1ος ΖΕΡΒΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ Π Α 24:38.44
2ος ΜΕΡΟΥΣΗΣ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ ΕΛ.ΑΣ 24:46.80
3ος ΘΕΟΔΩΡΑΚΑΚΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ Π Ν 25:45.40


ΔΡΟΜΟΣ 4.000 ΜΕΤΡΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΕΔ & ΣΑ
ΘΕΣΗ ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΟΜΑΔΑ ΕΠΙΔΟΣΗ
ΝΤΕΝΙΖ ΔΗΜΑΚΗ Π Σ 12:53.53
ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗ ΔΑΦΝΗ Π Α 14:09.30
ΚΑΛΑΪΤΖΗ ΜΑΡΙΑ Σ Ξ 14:23.88


γ. Για το Πρωτάθλημα των Παραγωγικών Σχολών 2017

ΔΡΟΜΟΣ 8.000 ΜΕΤΡΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΜΑΘΗΤΩΝ ΣΧΟΛΩΝ ΕΔ & ΣΑ
ΘΕΣΗ ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΟΜΑΔΑ ΕΠΙΔΟΣΗ
1ος ΣΤΟΪΚΟΣ ΘΩΜΑΣ ΣΑΠΣ 27:44.73
2ος ΤΣΙΔΩΝΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΣΑΕΑ 28:00.69
3ος ΛΙΜΠΑΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΣΝΔ 28:21.94


ΔΡΟΜΟΣ 4.000 ΜΕΤΡΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΜΑΘΗΤΡΙΩΝ ΣΧΟΛΩΝ ΕΔ & ΣΑ
ΘΕΣΗ ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΟΜΑΔΑ ΕΠΙΔΟΣΗ
ΚΑΛΑΪΤΖΗ ΜΑΡΙΑ ΣΜΥ 14:23.88
ΖΥΜΒΡΑΚΑΚΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ ΣΝΔ 14:35.54
ΜΑΚΗ ΓΕΩΡΓΙΑ ΣΣΕ 14:49.20


δ. Κατάταξη Βετεράνων Αθλητών ΕΔ & ΣΑ 2017

ΔΡΟΜΟΣ 8.000 ΜΕΤΡΩΝ ΒΕΤΕΡΑΝΩΝ ΑΘΛΗΤΩΝ ΕΔ & ΣΑ
ΘΕΣΗ ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΟΜΑΔΑ ΕΠΙΔΟΣΗ
1ος ΜΑΚΡΥΓΙΑΝΝΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΛΣ-ΕΛ.ΑΚΤ 27:11.83
2ος ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ Π Α
3ος ΔΡΙΤΣΑΚΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΕΛ.ΑΣ


ΔΡΟΜΟΣ 4.000 ΜΕΤΡΩΝ ΒΕΤΕΡΑΝΩΝ ΑΘΛΗΤΡΙΩΝ ΕΔ & ΣΑ
ΘΕΣΗ ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΟΜΑΔΑ ΕΠΙΔΟΣΗ
ΝΤΕΝΙΖ ΔΗΜΑΚΗ Π Σ 12:53.53
ΤΣΑΦΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ Π Σ 16:44.00
ΚΟΝΤΟΓΙΩΡΓΟΥ ΕΙΡΗΝΗ ΛΣ-ΕΛ.ΑΚΤ 18:44.15


Η κατάταξη των τριών πρώτων ομάδων του Πρωταθλήματος Ενόπλων Δυνάμεων και Σωμάτων Ασφαλείας, έχει ως εξής:

ΟΜΑΔΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ ΔΡΟΜΟΥ 8.000 ΜΕΤΡΩΝ ΑΝΔΡΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΕΔ & ΣΑ
ΘΕΣΗ Ο Μ Α Δ Α
ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ
ΠΟΛΕΜΙΚΟ ΝΑΥΤΙΚΟ
ΠΟΛΕΜΙΚΗ ΑΕΡΟΠΟΡΙΑ


ΟΜΑΔΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ ΔΡΟΜΟΥ 4.000 ΜΕΤΡΩΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΕΔ & ΣΑ
ΘΕΣΗ Ο Μ Α Δ Α
ΣΤΡΑΤΟΣ ΞΗΡΑΣ
ΠΟΛΕΜΙΚΗ ΑΕΡΟΠΟΡΙΑ
ΠΟΛΕΜΙΚΟ ΝΑΥΤΙΚΟ

Δείτε φωτογραφίες

Δεν υπάρχουν σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου